Ząb reaguje na ciepło lub zimno.

Posted by on Aug 31, 2011 in Featured, Porady | Comments Off

Ząb reaguje na ciepło lub zimno.

Czy jest to coś poważnego?

Niekoniecznie. Reagowanie na ciepło lub zimno może być związane z kilkoma rzeczami. Na przykład powodem tego mogą być bardzo duże plomby, które niedawno były zrobione. Z czasem jednak powinno w przypadku dużych plomb reagowanie na temperaturę powinno się zmiejszać. Jeżeli tak nie jest to proszę zgłosić się do dentysty na konsultację, bo jeżeli to zostawimy to ząb może się psuć i może się to skończyć leczeniem kanałowym.

Innym powodem mogą być odsunięte szyjki zębów powstałe na wskutek za mocnego szczotkowania zębów. W tym przypadku korzeń zęba nie jest chroniony przez szkliwo i reaguje na temperaturę.

Kolejnym powodem może być paradontoza. W tym przypadku również korzenie są na wierzchu i będą reagować na ciepło lub zimno. W tym przypadku zalecane jest używanie takich past jak Sensodyne lub podobnych przeznaczonych do zębów wrażliwych. Nieznany fakt jest taki, że efekty używania tych past zobaczymy dopiero po około dwóch tygodniach. To jest czas potrzebny na odbudowanie warstwy ochronnej.

Comments are closed.